O Taksyfolinie

CO TO JEST TAKSYFOLINA?

 

Już od ponad 9 lat dostarczamy na polski rynek substancję aktywnie biologiczną zawartą w suplemencie Taxivital,taksyfolinę. Taxivital C to marka w skład, której wchodzi taksyfolina oraz witamina C. Formuła przygotowana jest z wyciągu modrzewia dahurskiego o czystości 98%, co wyróżnia ją na tle innych produktów. Taxivital C dedykowany jest dla osób, które w sposób kompleksowy chcą zmniejszyć negatywne skutki stresu oksydacyjnego i ochronić komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

 

Potocznie nazywa się ją witaminą p bajkalską, taxifolin, taksyfoliną a także dihydrokwercetyną. Według chemicznej nomenklatury to 2R,3R)-2-(3,4-Dihydroxyphenyl)-3,5,7-trihydroxy-2,3-dihydrochromen-4-one natomiast jej wzór chemiczny to C15H12O7.

Jest to składnik suplementu diety Taxivital C. Pozyskiwana jest z korzeni i dolnej części modrzewia dahurskiego bardzo odpornego na trudne warunki atmosferyczne. Cieszy się dużym zainteresowaniem jako substancja o szerokim spektrum aktywności biologicznej. W rezultacie badań przesiewowych stwierdzono obecność właściwości przeciwutleniających (antyoksydacyjnych), chroniących przed wolnymi rodnikami i procesem starzenia. Taksyfolina (dihydroquercetin, dihydrokwercetyna, witamina p bajkalska, taxifolin) zaliczana jest do bioflawonoidów, grupy flawonoidów, które są pomocne w utrzymaniu sprawności i dobrego zdrowia, odgrywają także istotną rolę w zapobieganiu wielu chorobom.

 

Antyoksydacyjny potencjał taksyfoliny i witaminy c

1/Witamina C zaliczana do witamin antyoksydacyjnych a taksyfolina zaliczana do bioflawonoidów, mogą  one wpływać na procesy komórkowe przez zmiatanie wolnych rodników tlenowych, modulację stanu redoks komórki oraz regulację wewnątrzkomórkowych dróg sygnałowych,

2/Taksyfolina oraz witamina C są nieenzymatycznymi antyoksydantami, dlatego muszą być dostarczane z zewnątrz,

3/ Taksyfolina i witamina C uzupełniają codzienną dietę w antyoksydanty, które pełnią w komórkach istotną rolę w utrzymaniu odpowiedniego potencjału oksydoredukcyjnego przez uczestnictwo w neutralizowaniu powstających w metabolizmie komórkowym reaktywnych form tlenu i azotu.

4/Ta właściwość kwasu askorbinowego skłoniła badaczy do rozważenia możliwości zastosowania dwóch antyutleniaczy: taksyfoliny i witaminy C jako czynnika ochronnego w zapobieganiu chorobom o podłożu wolnorodnikowego uszkodzenia tkanek.

Czystość i jakość taksyfoliny

Czystość taksyfoliny w Taxivitalu C jest zawsze na poziomie 96-99 % co odpowiada ponad 32,744 ORAChydro value (µmole TE/g) wg. Brunswick Laboratories, (który jest uznanym na świecie, niezależnym, klinicznym i przedklinicznym laboratorium badawczym. Specjalizuje się w wykonywaniu testów fitochemicznych, biologicznych testach na obecność komórek ludzkich oraz badaniach klinicznych dotyczących żywności funkcjonalnej, suplementów diety i produktów farmaceutycznych. Od 1997 roku pomagają firmom takim jak Johnson & Johnson, PepsiCo, Kraft Foods i Campbell's). 

O wysokim potencjalne antyoksydacyjnym taksyfoliny decyduje m.in.:

1/czystość mierzona w %, najwyższy potencjał wykazuje taksyfolina zawierająca 96-99%

2/ilości taksyfoliny w mg w kapsułce.

Taksyfolina zawarta w produkcie Taxivital C to oryginalna taksyfolina z Dalekiej Rosji

 

O stosowaniu taksyfoliny

 

Witamina C i taksyfolina (dihydroquercetin, zwana również taxifolin) należy do nieenzymatycznych zużywalnych antyoksydantów co oznacza, że nie mogą być w samoistny sposób produkowane przez organizm ludzki. Należy je przyjmować wraz z posiłkiem 1 kapsułkę dziennie. Kompozycja preparatu jest tak przygotowana aby wartość witaminy C i taksyfoliny była bezpieczna i zgodna z zalecaną normą dietetyczną.

 

W pierwszej fazie zaleca się suplementację produktu Taxivital C nieprzerwanie raz dziennie przez okres 60 dni. Wynika to z faktu, iż neutralizacja wolnych rodników jest procesem długotrwałym i trwa również po zakończeniu przyjmowania preparatu, ponieważ komórki rozpoczynają etap odnowy. Biologiczny mechanizm odnowy komórkowej funkcjonuje prawidłowo tylko w młodym organizmie. W takim przypadku cały cykl odnowy trwa mniej więcej 28 dni. Jednak z wiekiem proces regeneracji jest coraz wolniejszy, w rezultacie komórki potrzebują więcej czasu na odnowę. Cykl wymiany komórek może się wydłużyć do 35, a nawet 50 dni.

 

Po upływie 2 miesięcy można zrobić miesięczną przerwę i powrócić do suplementacji w cyklu 30- dniowym co drugi miesiąc.

Taksyfolina z drewna modrzewiowego jest wchłaniana, metabolizowana i wydalana z moczem w ciągu kilku godzin po spożyciu.

Nie wykazuje skutków ubocznych, przeciwwskazaniem może być uczulenie na którykolwiek składnik produktu, okres ciąży i laktacji. Nie powinny przyjmować produktu osoby z kamicą nerkową z uwagi na zawartość witaminy C.

 

Ile czasu muszę poświęcić codziennie na kurację?

Przyjęcie Taxivitalu C, nie zajmie Tobie dłużej niż kilka sekund, a więc nie stanowi obciążenia czasowego. W pierwszym okresie należy sobie wypracować przyjmowanie Taxivitalu C o stałej porze (najlepiej rano podczas posiłku lub wieczorem).

 

Wskazania do stosowania Taxivitalu C:

 

Osoby powyżej 14 r. ż. max. 1 kapsułka dziennie

Osoby dorosłe 1 kapsułka dziennie. Przyjmuje się, że na 1kg ciała powinno się optymalnie przyjmować 1 mg taksyfoliny.

Procesy wolnorodnikowe zachodzą cały czas w Twoim organizmie- w dzień i w nocy,  ich odchylenie świadczy o dużej ingerencji stresu oksydacyjnego w organizmie i upośledzeniu organizmu, który nie jest już w stanie poprzez wewnętrzne procesy zlikwidować nadmiaru wolnych rodników, wówczas rozpoczynają się procesy chorobotwórcze. Tak samo jest z działaniem taksyfoliny. Oddziaływanie taksyfoliny jest zawsze, ale nie zawsze możesz odczuwać „w sposób widoczny” jej działanie. Oczywiście, pierwsze pozytywne rezultaty wiążą się z odczuwaniem lepszego samopoczucia, lepszej wydolności, poprawy wyników badań cukru, cholesterolu, trójglicerydów czy poziomu ciśnienia. Wielu Użytkowników stosujących Taxivital opisuje pozytywny wpływ preparatu na codzienne życie- zmniejszenie bólów głowy, obrzęku nóg czy kołatania serca. Jest to związane z poprawą mikrokrążenia w układzie i zmniejszenia stresu oksydacyjnego.

 

Coraz więcej publikacji naukowych i klinicznych (m.in. przedstawionych w panelu poświęconych chorobom) wskazuje na pozytywny wpływ przyjmowania preparatów roślinnych na bazie antyoksydantów. Przypisuje się im coraz większe znaczenie w prewencji chorób oraz uzupełnienie leczenia podstawowego.

Niestety wraz z wiekiem aktywność mechanizmów naprawczych ulega osłabieniu, co przyczynia się do wzrostu uszkodzeń komórkowych, a w konsekwencji schorzeń charakterystycznych dla wieku starczego. U osób starszych stwierdza się w tkankach duże stężenia wskaźników uszkodzeń oksydacyjnych. Możliwe, że zaburzenie tych procesów jest głównym powodem procesu starzenia się, zatem ich wzmacnianie i zapobieganie zmianom pozwoliłoby na wydłużenie okresu sprawności fizycznej, umysłowej i życia w dobrym zdrowiu.

 

Bezpieczeństwo stosowania taksyfoliny


 

Taxivital został zatwierdzony przez Główny Inspektorat Sanitarny w Warszawie jako produkt bezpieczny, przeznaczony do codziennego uzupełniania antyoksydantów w diecie. Bezpieczeństwo taksyfoliny jest również potwierdzone przez EFSA (Europejski Urząd ds. Żywności przy Komisji EU).Od wielu lat nie tylko Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii ale przede wszystkim jej Użytkownicy potwierdzają potencjał porzeciwrodnikowy. Oto kilka rekomendacji Taxivitalu . Wszystkie pochodzą z naszego autoryzowanego sklepu:

 

Zadzwoń do naszego Eksperta i Dowiedz się więcej o Taxivitalu C!

Źródła wiedzy o taksyfolinie:

  1. Kolhir VK, Tyukavkina NA, Bykov VA, et al. Diquertin – new antioxidant and vasoprotector. Chem-Farm J 1995: 61-67
  2. Chu SC, Hsieh YS, Lin JY. Inhibitory effects of flavonoids on Moloney murine leukemia virus reverse transcriptase activity. J Nat Prod 1992,55(2): 179-183
  3. Kandaswami C, Perkins E, Drzewiecki G, Soloniuk DS, Middleton E Jr. Differential inhibition of proliferation of human squamous cell carcinoma, gliosarcoma and embryonic fibroblast-like lung cells in culture by plant flavonoids. Anticancer Drugs 1992, 3(5): 525-530
  4. Biziagos E, Crance JM, Passagot J, Deloince R. Effect of antiviral substances on hepatitis A virus replication in vitro. J Med Virol 1987, 22(1): 57-66
  5. Xie De-Yu, Jackson LA, Cooper JD, Ferreira D, Paiva NL. Molecular and Biochemical Analysis of Two cDNA Clones Encoding Dihydroflavonol-4-Reductase from Medicago truncatula. Plant Physiol 2004, 134(3): 979-994
  6. Webb MR, Ebele SE. Comparative analysis of topoisomerase IB inhibition and DNA intercalation by flavonoids and similar compounds: structural determinates of activit. Biochem J 2004, 384(3): 527-541
  7. Haraguchi H, Mochida Y, Sakai S, Maruda H, Tamura Y, Mizutani K, Tanaka O, Chou WH. Protection against oxitative damage by dihydroflavonols in Engelhardtia Chrysoepsis. Biosci Biotechnol Biochem 1996. 60 (6): 945-948
  8. Kolhir VK, Bykov VA, Teselkin YO, et al. Use of new antioxidant diquertin as an adjuvant in the therapy of patients with acute pneumonia. Phytotherapy Research 1998, 12: 606-608
  9. Haraguchi H, Tamura Y, Mizutani K, Tanaka O, Chou WH. Inhibition of adose reductase and sorbitol accumulation by astilbin and taxifolin dihydrofavonols in Engelhardtia Chrysolepsis. J Med 1998, 31 (6): 1250-1253

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl