Jak zacząć?

O stosowaniu taksyfoliny

Witamina C i taksyfolina (dihydroquercetin, zwana również taxifolin) należy do nieenzymatycznych zużywalnych antyoksydantów co oznacza, że nie mogą być w samoistny sposób produkowane przez organizm ludzki. Należy je przyjmować wraz z posiłkiem 1 kapsułkę dziennie. Kompozycja preparatu jest tak przygotowana aby wartość witaminy C i taksyfoliny była bezpieczna i zgodna z zalecaną normą dietetyczną.

W pierwszej fazie zaleca się suplementację produktu Taxivital C nieprzerwanie raz dziennie przez okres 60 dni. Wynika to z faktu, iż neutralizacja wolnych rodników jest procesem długotrwałym i trwa również po zakończeniu przyjmowania preparatu, ponieważ komórki rozpoczynają etap odnowy. Biologiczny mechanizm odnowy komórkowej funkcjonuje prawidłowo tylko w młodym organizmie. W takim przypadku cały cykl odnowy trwa mniej więcej 28 dni. Jednak z wiekiem proces regeneracji jest coraz wolniejszy, w rezultacie komórki potrzebują więcej czasu na odnowę. Cykl wymiany komórek może się wydłużyć do 35, a nawet 50 dni.

Po upływie 2 miesięcy można zrobić miesięczną przerwę i powrócić do suplementacji w cyklu 30- dniowym co drugi miesiąc.

Taksyfolina z drewna modrzewiowego jest wchłaniana, metabolizowana i wydalana z moczem w ciągu kilku godzin po spożyciu.

Nie wykazuje skutków ubocznych, przeciwwskazaniem może być uczulenie na którykolwiek składnik produktu, okres ciąży i laktacji. Nie powinny przyjmować produktu osoby z kamicą nerkową z uwagi na zawartość witaminy C.

 

Ile czasu muszę poświęcić codziennie na kurację?

Przyjęcie Taxivitalu C, nie zajmie Tobie dłużej niż kilka sekund, a więc nie stanowi obciążenia czasowego. W pierwszym okresie należy sobie wypracować przyjmowanie Taxivitalu o stałej porze (najlepiej rano podczas posiłku lub wieczorem).

Wskazania do stosowania Taxivitalu C:

Osoby powyżej 14 r. ż. max. 1 kapsułka dziennie

Osoby dorosłe 1 kapsułka dziennie. Przyjmuje się, że na 1kg ciała powinno się optymalnie przyjmować 1 mg taksyfoliny.

 

Procesy wolnorodnikowe zachodzą cały czas w Twoim organizmie- w dzień i w nocy,  ich odchylenie świadczy o dużej ingerencji stresu oksydacyjnego w organizmie i upośledzeniu organizmu, który nie jest już w stanie poprzez wewnętrzne procesy zlikwidować nadmiaru wolnych rodników, wówczas rozpoczynają się procesy chorobotwórcze. Tak samo jest z działaniem taksyfoliny. Oddziaływanie taksyfoliny jest zawsze, ale nie zawsze możesz odczuwać „w sposób widoczny” jej działanie. Oczywiście, pierwsze pozytywne rezultaty wiążą się z odczuwaniem lepszego samopoczucia, lepszej wydolności, poprawy wyników badań cukru, cholesterolu, trójglicerydów czy poziomu ciśnienia. Wielu Użytkowników stosujących Taxivital C opisuje pozytywny wpływ preparatu na codzienne życie- zmniejszenie bólów głowy, obrzęku nóg czy kołatania serca. Jest to związane z poprawą mikrokrążenia w układzie i zmniejszenia stresu oksydacyjnego.

Coraz więcej publikacji naukowych i klinicznych (m.in. przedstawionych w panelu poświęconych chorobom) wskazuje na pozytywny wpływ przyjmowania preparatów roślinnych na bazie antyoksydantów. Przypisuje się im coraz większe znaczenie w prewencji chorób oraz uzupełnienie leczenia podstawowego.

Niestety wraz z wiekiem aktywność mechanizmów naprawczych ulega osłabieniu, co przyczynia się do wzrostu uszkodzeń komórkowych, a w konsekwencji schorzeń charakterystycznych dla wieku starczego. U osób starszych stwierdza się w tkankach duże stężenia wskaźników uszkodzeń oksydacyjnych. Możliwe, że zaburzenie tych procesów jest głównym powodem procesu starzenia się, zatem ich wzmacnianie i zapobieganie zmianom pozwoliłoby na wydłużenie okresu sprawności fizycznej, umysłowej i życia w dobrym zdrowiu.

 

 

 

Wybierz pakiety:

 

Przejdź do sklepu

 

 

 

Jeżeli jeszcze nie poznałeś/aś taksyfoliny z modrzewia dahurskiego to zachęcamy do zgłębienia wiedzy na jej temat. O taksyfolinie >>>>

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl